Kolekcja lamp szklanych Xilo otrzymała w listopadzie dwie prestiżowe nagrody – Dobry Wzór 2021 oraz German Design Award 2022. Dodatkowo projekt Macieja Karpiaka został wyróżniony statuetką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Wzór Roku dla Kultury”.

 

Dobry Wzór to jedna z najbardziej cenionych w Polsce nagród przyznawanych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Do konkursu kwalifikują się innowacyjne produkty, wyróżniające się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi. W tym kontekście statuetka dla Xilo w kategorii Oświetlenie (Przestrzeń Domu) jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i zachętą do dalszego rozwijania linii lamp dekoracyjnych.

 

Drugą z otrzymanych nagród jest German Design Award – prestiżowe wyróżnienie o międzynarodowym zasięgu przyznawane przez Niemiecką Radę ds. Wzornictwa. German Design Council wspiera firmy w zakresie przemyślanego wzornictwa, innowacyjności oraz budowania wartości marki. Te wszystkie elementy zadecydowały o przyznaniu kolekcji Xilo zwycięskiego tytułu „Winner” w kategorii Excellent Product Design (Lighting).

 

Obie nagrody są dla nas jednakowo ważne, gdyż potwierdzają one unikalność kolekcji, oraz doskonałą współpracę z projektantem, dzięki czemu udało się z powodzeniem zrealizować tak wymagający projekt jakim jest Xilo. Doceniona została również nasza filozofia Light Thinking, która pozwoliła połączyć rzemieślniczą pracę hutników i walory szkła z najnowocześniejszymi technologiami LED.