W związku z faktem, że w 2018 r. w katalogu promocyjnym produktów naszej spółki została jednokrotnie opublikowana wizualizacja, która jak się później okazało, mogła naruszyć prawa własności intelektualnej Pani Katarzyny Kuo-Stolarskiej, przepraszamy Panią Katarzynę Kuo-Stolarską za zaistniałą sytuację. Katalog natychmiast został przez nas usunięty z dystrybucji, kiedy w lutym 2019 r. dotarły do nas niepokojące informacje o możliwych naruszeniach prawa autorskiego, a sporna grafika została z niego trwale usunięta.

 

Za przygotowanie grafik do katalogu odpowiedzialny był profesjonalny podwykonawca – pracownia projektowo-wizualizacyjna 3D studio GIZMO Oleksandr Shestakovych, której zleciliśmy opracowanie grafik do katalogu, będąca również stroną w sprawie. Niestety podwykonawca wprowadził nas w błąd, twierdząc, że samodzielnie przygotował te grafiki i przysługują mu do nich prawa autorskie. Działając w zaufaniu do profesjonalnego podwykonawcy, nie byliśmy świadomi, że wykorzystana wizualizacja była objęta prawami autorskimi Pani Katarzyny Kuo-Stolarskiej. Nieświadomi naruszenia prawa opublikowaliśmy te grafiki w katalogu na potrzeby prezentacji nowych produktów.

 

Zapewniamy, że w żadnym wypadku nie było naszą intencją wykorzystywać owoców czyjejś pracy, szczególnie że na co dzień pracujemy z architektami, fotografami czy projektantami produktów, szanujemy ich pracę i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne są przypadki naruszenia własności intelektualnej.

 

W związku z powyższym zaproponowaliśmy polubowne rozwiązanie zaistniałego sporu, aby zadośćuczynić Pani Kuo-Stolarskiej za wykorzystanie przedmiotowej wizualizacji, jednak żądanie Pani Katarzyny Kuo-Stolarskiej w kwocie 100 000 zł za nieświadome wykorzystanie jednej grafiki, która została przez nas natychmiast usunięta i za co publicznie przepraszamy, jest stanowczo zbyt wygórowane. Sprawa obecnie znajduje się w postępowaniu sądowym i dokładamy wszelkich starań, by rozwiązać spór polubownie.

 

Krzysztof Zgoła

Manager ds. marketingu i produktu